Pěnové puzzle a pěnové koberce pro malé děti

Pěnové puzzle a pěnové koberce pro malé děti

Pokud máte vlastní, nebo jste někdy hlídala nějaké to batole, určitě víte, že neposedí chvilku v klidu. V postýlce být už nechce a rádo (a velmi často) vyžaduje nějaké podněty a hračky, které by ho zabavily.   V tomto věku je výborným pomocníkem pěnové puzzle nebo pěnové koberce. Z vlastní zkušenosti vím, že barevné a krásně měkkoučké pěnové koberce dokáží zabavit i ty nejmenší děti a to na velmi dlouhou dobu 🙂

Pěnové puzzle má spoustu využití. Když je miminko malé, můžete ho na něj pokládat. Miminko bude ležet na měkké a krásně teplé podložce, která ho díky své barevnosti a pestrosti také zabaví.
Když je dítě odrostlejší velmi rádo bude z puzzlíků skládat různé domečky a stavby. Skvělé je pořídit pěnové puzzle s čísly nebo písmenky, které v dítěti vzbudí další zájem.
Dnešní trh nabízí širokou škálu pěnových puzzlí české i zahraniční výroby. Vzhledem k tomu, že se jedná o puzzle pro nejmenší děti, je vhodné při nákupu dávat pozor na materiál, ze kterého je daná hračka vyrobena. Bohužel lze v obchodech narazit i na takové výrobky, které v žádném případě nevyhovují dnešním normám. Nákupem takového výrobku můžete svému dítěti i uškodit.
Sama za sebe dávám přednost českým výrobkům, ideálně s nějakým ověřeným certifikátem kvality.
A co dodat závěrem? Nekupujme hračky pouze proto, že se nám líbí. Občas je lepší si maličko připlatit a mít jistotu, že jsme si domů – a pro naše nejmenší, pořídili opravdu kvalitní a hlavně nezávadný výrobek.