Co mají společného pěnové a didaktické hračky?

Co mají společného pěnové a didaktické hračky?

Jak řekl Albert Einstein: „Hra je nejvyšší forma bádání.“ Malé děti to ví intuitivně, hra je pro ně základní způsob, jak poznávat svět. A dobře si to uvědomují také všichni pečující rodiče a učitelé hledající způsoby, jak děti přirozeně rozvíjet. Důležitý je nejen čas a prostor, který dětem necháváme k samostatné hře, ale také rozmanitost podnětů rozvíjejících jejich intelektuální a tvůrčí schopnosti. V současné době už najdeme celou řadu hraček a pomůcek, které v sobě nenásilnou formou spojují zábavu s učením.

K ČEMU SLOUŽÍ DIDAKTICKÉ HRAČKY?

Co je pro děti během jejich prvních let života nejdůležitější? Na prvním místě bezpodmínečná láska rodičů a pocit bezpečí. Ale také získávání užitečných dovedností, rozvoj tvořivosti a myšlení, formování nových zvyků, poznávání světa. A s tím vším dětem pomáhají didaktické hračky – navržené tak, aby děti hra nejen bavila, ale také se během ní něco nového naučily. Třeba rozpoznávat barvy, tvary a zvířata, zvládnout základy čtení, psaní a počítání, vyzkoušet si nejzákladnější fyzické zákony. Didaktické hračky jdou ruku v ruce s metodickou přípravou do školky i školy.

Zvláštní a velmi zajímavou kategorií didaktických hraček jsou pomůcky z pěnového materiálu. Díky měkkému polyetylenu, který se používá k výrobě, jsou tyto hračky příjemné na dotek a umožňují dětem vychutnat si nejen množství barev a originálních forem, ale i texturu. A hlavně jsou vždy a za každé situace bezpečné. Pro nejmenší děti jsou ideální volbou pěnová puzzle s funkcí vkládaní a rozpoznávaní (barev, tvarů nebo zvířátek). Trochu starší si už můžou hrát s čísly a písmeny. Pro rozvoj představivosti, myšlení a objevovacích instinktů budou nejvhodnější malá pěnová puzzle, která umožňují vytvářet trojrozměrné objekty.

HLAVOLAMY TANGRAM – ZÁBAVA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

Mezi všemi didaktickými hračkami vyniká jedna skupina, která zaujme nejen děti, ale i dospělé. Jsou to hlavolamy typu Tangram. Speciální pěnová skládačka z několika jednoduchých dílků, z nichž skládáte obrazce podle určitých zadání. Ke každému hlavolamu jsou přiřazeny originální úkoly různých stupňů obtížnosti, nad kterými se leckdy pěkně zapotíte. Úkoly si snadno stáhnete z webových stránek a vytisknete na domácí tiskárně.

Z ohlasů našich zákazníků dobře víme, že tyto hlavolamy najdou uplatnění nejen v dětských rukou. Učitelům pomáhají demonstrovat abstraktní matematické či fyzické zákony – konkrétně např. Pythagorovu větu, zaměstnavatelům zase můžou pomoci v přijímacím řízení. V jedné pražské firmě dostali uchazeči o zaměstnání za úkol sestavit Tangram do čtvercového rámečku. Jak je vidět, mají tyto hlavolamy velmi různorodé uplatnění. Tím hlavním ale zůstává hra a rozvoj logického myšlení.

Důležitým rysem hraček z pěnového polyethylenu je také to, že jsou cenově dostupné, zejména v porovnání s podobnými hračkami ze dřeva nebo plastu. Proto jimi mohou být vybavené celé školky či školní třídy bez větších nákladů. Didaktické hračky z pěny jsou lehké, skladné, mají malé rozměry, dobře poslouží i na cestách. A hlavně jsou odolné proti opotřebování a vydrží vám opravdu dlouho!