Jak čistit pěnové puzzle – 3 základní pravidla

Jakmile se na českém trhu objevilo pěnové puzzle, okamžitě si získalo přízeň nejen malých dětí, ale hlavně jejich rodičů. A není divu. Je to jeden z mála produktů, který v sobě spojuje zábavu, vzdělávací funkci i praktické využití. Pokud ale chceme, aby nám pěnové puzzle sloužilo stále stejně dobře v průběhu dlouhých let, měli bychom se o něj správně starat. Žádný strach, není to vůbec nic složitého. Dnes vám představíme 3 základní pravidla správné péče o pěnové koberce.

1. ZÁKLADEM JE PRAVIDELNOST

Pěnové puzzle je nutné čistit pravidelně, dokonce i tehdy, když se vám na první pohled bude zdát čisté. Proč? Každá maminka ví, jak moc umí kojenci a batolata slintat, obzvlášť když se prořezávají zoubky. Důkladně poslintané je nejen veškeré oblečení, ale celé okolí. Naprosto běžnou situací je také rozlitá voda, čaj nebo šťáva. A nezapomeňte na drobné mikročástice prachu, které se usazují všude kolem nás. Fleky a znečištění, i když malé, ovlivňují vzhled koberce. Ale co je důležitější – představují ideální podmínky pro výskyt nebezpečných bakterií. Proto je třeba udržovat koberec v čistotě průběžně. Doporučujeme suchý koberec nejdříve vyluxovat a následně otřít vlhkým hadříkem. Tak se s jistotou zbavíte prachu, který může ovlivňovat zdraví malých dětí.

Luxování pěnového koberce

2. NA BĚŽNÉ ČIŠTĚNÍ POUŽÍVEJTE HADŘÍK NEBO UBROUSEK

Rozlitá polévka, jogurt nebo jablečný džus? Ani v případech takového znečištění není třeba propadat zoufalství. Kvalitní pěnový koberec to přežije, pokud víme, jak postupovat. Samozřejmě, že čím rychleji se do toho pustíme, tím bude čištění snazší. Puzzle se vyrábí z materiálů odolných proti krátkodobému ohybu, roztahování, mačkání. Nicméně ostré kartáče nebo tvrdé houby mohou poškrábat povrch koberce a zhoršit jeho vzhled. Proto zpravidla stačí měkká houba, látka nebo ubrousek. Můžeme také každý díl koberce umýt zvlášť. Dokonce lze puzzle vyprat v pračce při teplotě 30 °C s použitím běžných pracích prostředku, ale bez aviváže. Před dalším použitím bychom měli puzzle vysušit.

Rozlitá kola

3. VYBÍREJTE SI VHODNÉ ČISTICÍ PROSTŘEDKY

Jednotlivé dílky koberce zkuste nejdříve vyčistit pouze vodou. Pokud to nestačí, můžete přidat několik kapek Jaru nebo mýdla. V některých případech lze použit sprej na čištění plastů. Naše pěnové puzzle je možné dokonce dezinfikovat slabým chlorovým prostředkem. Na závěr puzzle vždy očistěte čistou vodou a důkladně osušte.

Čištění našich pěnových koberců je jednoduchá záležitost, a to především díky jejich hladkému povrchu a uzavřené struktuře materiálu. Tyto vlastnosti zabraňuji pohlcování velkého množství vody. Nečistot na svém oblíbeném koberci se zbavíte během několika minut a váš brouček může dál spokojeně pokračovat v hraní.
Stačí se držet tří výše uvedených pravidel a pěnové koberce vám budou dobře a věrně sloužit spoustu let.

Rozlitá sojová omáčka