Netypické pěnové koberce

Netypické pěnové koberce

Malé děti tráví většinu času na podlaze – hrají si, zkouší nové pohyby, objevují svět kolem sebe. Proto se pěnové koberce stále těší tak velké oblibě. Dříve jste je mohli vidět hlavně ve školkách, jeslích a hracích koutcích, dnes už jsou nedílnou součástí téměř každé rodiny. Jako rodiče chceme svým dětem zajistit hezké a bezpečné prostředí ke hře a rozvoji. Tradiční formou jednotlivých dílků i celkového tvaru pěnových koberců je čtverec (případně obdélník). Koberce Klasik a Kolomat jsou ale na první pohled jiné. V čem se liší a proč vlastně vznikly?

CO MAJÍ SPOLEČNÉHO S OSTATNÍMI KOBERCI

Vezmeme to ale pěkně z druhého konce. Oba koberce, Klasik i Kolomat, mají celou řadu vlastností společných s dalšími výrobky značek MALÝ GÉNIUS & Toyformat. Můžou se pochlubit opravdu vysokou kvalitou, jsou bezpečné, s mimořádně snadnou údržbou. Oba jsou k dostání v několika barevných variantách. A veškerá výroba těchto pěnových koberců probíhá v České republice.

JAKÉ JSOU HLAVNÍ ROZDÍLY

Většina pěnových koberců na trhu představuje tradiční čtverce se zoubky, které do sebe zapadají.

Takový je standard a málokdo v tomto směru přemýšlí o změně. Když si ale se svými zákazníky povídáme, čteme e-maily, které nám posílají, a nasloucháme jejich přáním, občas objevíme podnět k další inovaci. Některým z vás se zoubky zdály příliš strohé, málo harmonické, neoriginální. Tak vznikl nápad na koberec Klasik. Při jeho vytváření jsme se nechali inspirovat formou klasických puzzlí, jejich příjemnými, zaoblenými liniemi. Podle všeho je to nejharmoničtější koberec v našem sortimentu a hodí se do většiny interiérů, včetně designových dětských pokojů.

Také koberec Kolomat vznikl na základě požadavků našich zákazníků. Tentokrát ale ze strany učitelů ve školkách i školách a provozovatelů dětských center. Přáli si mít pěnový koberec ve tvaru kruhu, který by mohli používat pro výuku a hru v dětském kolektivu. Ze začátku jsme tento kruhový koberec vyráběli na zakázku v podstatě ručně, protože se ale poptávka po něm stále zvyšovala, přešli jsme k sériové výrobě. Jako základ jsme použili náš populární koberec XL a doplnili ho okrajovými dílky.

Koberec Kolomat vytváří přívětivé hrací prostředí hlavně pro skupiny dětí. Odedávna se lidé scházeli v kruhu u ohně, kulatý stůl je symbolem rovnosti a spolupráce. Kruhový koberec je ideálním řešením pro dětské koutky, školy a školky, kde probíhají hry, cvičení a sezení ve skupinách. Typickým příkladem je ranní kruh, kdy si děti společně s paní učitelkou povídají, co je během dne čeká. Velmi dobře se dá také pracovat barevnými elementy koberce, které vám například umožní určit každé skupince vlastní barevný sektor.

Zároveň se ale s Kolomatem vůbec nemusíte omezovat jen na jeden tvar – snadno z něj částečným odebráním některých dílků vykouzlíte to, co zrovna potřebujete: půlkruh, čtverec i obdélník. Z Kolomatu se tak stává ideální pomocník pro výuku tvarů i barev. Právě tato flexibilta z něj dělá jedinečný produkt na trhu, který rozhodně stojí za povšimnutí.