Pěnový koberec nemusí být jen čtvercový.

Pěnový koberec nemusí být jen čtvercový.

Často se na nás obraceli paní učitelky ze školek a základních škol s prosbou, zda bychom pro ně neměli pěnový koberec ve tvaru kruhu. Neměli, ale velmi rádi jsme jim koberec na přání vyrobili. Dotazů ovšem začalo přibývat, a tak jsme se rozhodli zařadit kruh do sériové výroby. Pro vás, naše zákazníky, to znamená nejen stálou dostupnost, ale také podstatně nižší cenu.
Proč právě kruh? Protože takový koberec vytváří mnohem harmoničtější prostředí a děti se na něm přirozeně seskupí dokola. Což je ideální uspořádání pro nejrůznější hry, vyprávění nebo čtení pohádek. Kruhový koberec si zamilují nejen děti ve školce, ale i u vás doma. Jistě, v menším prostoru, kde potřebujete využít každý roh, bude logicky vhodnější hranatý čtverec. Na druhou stranu, ani u našeho nového koberce se nemusíte omezovat pouze na kruh. Můžete prostě odebrat část dílů podle potřeby. Pokud například odeberete čtvrtinu kruhu, budete mít ideální obložení kolem rohové skříně.
Můžete si vybrat koberec jednobarevný, pěkně sladěný se zbytkem pokoje. Anebo dáte přednost veselému koberci poskládanému z několika barev. Stejně jako ostatní pěnové koberce, i tento slouží primárně jako skvělá, zdravotně nezávadná izolační podložka, kterou v případě ušpinění snadno omyjete vodou. Fantazii (obzvlášť té dětské) se ale meze nekladou. Z koberce lze skládat různé puzzle, učit se na něm tvary (čtverec x obdélník x kruh) a části (čtvrt, půl apod.), může sloužit dokonce i jako základ pro výuku hodin. A s pestrobarevným kruhem se dá kouzlit ještě víc. Děti se na něm naučí rozpoznávat jednotlivé barvy, čtyřbarevná varianta může představovat jednotlivá roční období (zelená – jaro, červená – léto, žlutá – podzim, modrá – zima). S těmi většími si na něm můžete zahrát oblíbený twister.
Kruhový koberec vyrábíme ve dvou tloušťkách – 8 a 16 mm. Průměr celého kruhu je 169 cm, střed se skládá ze čtyř čtverců s rozměry 62 x 62 cm. Balení obsahuje 20 dílů.